*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.
*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.

4 Mevsim Ağva! Ağva’ya Ne Zaman Gidilir?

4 mevsim Ağva güzelliklerini yaşamak için beldeye gitme zamanını doğru belirlemelisiniz. Ağva’ya aslında her mevsim gidebilirsiniz. Ancak mevsimsel koşulların sertleştiği zamanlarda ulaşımda meydana gelen aksamalar yolculuğunuzu daha zorlu hale getirebileceği için hava tahminlerine bakarak yola çıkmakta fayda var. 4 mevsim Ağva güzelliklerini yaşamak için beldeye gitme zamanını doğru belirlediğiniz takdirde burada bulunduğunuz her andan ayrı bir keyif alabilirsiniz.

Ağva, İstanbul’un kuzeyinde yer alan bir semt. Göksu ve Yeşilçay dereleri arasında yer alan bu semt, İstanbulluların hafta sonu kaçamaklarının değişmeyen adresi konumunda. Sadece İstanbullular değil sakin bir tatil dileyen herkes Ağva’yı bir şekilde keşfetme arzusunda. Bunun için mevsimlerin sınırlamalarına değil kendi isteklerinize göre karar verebilir ve valizinizi hazırlayıp yola çıkabilirsiniz.

Âşıkların Buluşma Noktası Ağva

Âşıkların buluşma noktası Ağva, özel günler için iyi bir seçimdir. Sevgililer Günü’nde romantik bir tatil organize etmek ya da balayını doğayla baş başa bir ortamda geçirmek için Ağva’yı tercih edebilirsiniz. Mevsim sonbaharsa ayaklarınızın altında yaprakların hışırtısı, sarı, turuncu tonların hâkim olduğu ağaçlar ve hafif rüzgâr eşliğinde sokaklarda gezebilirsiniz. Mevsim kışsa bembeyaz bir örtüye bürünen Ağva farklı bir güzelliği gözlerinizin önüne serer.

Ağva’da Tatilinizi En Güzel Şekilde Nasıl Geçirebilirsiniz?

Ağva tatilinizi en güzel şekilde geçirmek için nereleri gezeceğinizi iyi planlamalısınız. Bölge çok fazla büyük olmadığı için görmek istediğiniz her yeri rahatça gezebilirsiniz.

Ağva’yı Keşfetmeye Nereden Başlamalı?

Ağva’yı keşfetmeye nereden başlayacağına yine hangi mevsimde bölgede olduğunuza göre karar verebilirsiniz. Ben bu güzelliklere doyamam diyenler kamp malzemelerini alarak dilediği yere çadırını kurup gece yıldızları seyredebilir.

 • Gelin Kayası’nın Etkileyici Görüntüsüne Tanıklık Edin

Gelin Kayası, Ağva’nın en meşhur noktalarından biri. Doğal bir oluşum olan bu taş, Ağlayan Kaya adıyla da bilinir. Beyaz rengiyle bir gelini; görünüşüyle ağlayan bir insanı andırdığı iin bu isimlerle anılır. Yürüyüş rotanızı bir şekilde bu değal oluşuma denk getirerek onu daha yakından izleyebilirsiniz. 4 mevsim Ağva güzelliklerini yaşamak için beldeye gitme zamanını nasıl belirlerseniz belirleyin Gelin Kayası’na uğramayı ihmal etmeyin.

 • Ağva Feneri’nin Kıyısında Dostlarınızla Sohbet Edin

Ağva Feneri sadece filmlerde görebileceğinizi sandığınız güzelliklerin aslında gerçek hayatta da olabileceğinin bir göstergesi. Fenerin dibine oturup denizi seyretmek yalnız başınıza olsanız bile oldukça hoş bir aktivite. Dertlerinizden, sıkıntılarınızdan uzaklaşmak için fenerin yanında birkaç saat oturarak zihninizi arındırabilirsiniz.

 • Muhteşem Plajlarda Yüzmenin Keyfini Yaşayın

Muhteşem plajlarda yüzmenin keyfini yaşamak için biraz daha sıcak havalarda bölgeye gitmeyi tercih edebilirsiniz. Mevsim bahar ya da yazsa Ağva’da yüzmenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ağva’da çok sayıda plaj var. Bunlar:

 • Ağva Plajı
 • Karacaköy Plajı
 • Kurfallı Altı Plajı
 • Sahilköy Plajı
 • Doğancılı Plajı
 • Sofular Plajı
 • Şile Halk Plajı
 • İmrenli, Akçakese, Kabakoz plajları
 • Kumbaba ve Ağlayankaya plajları

Son derece güzel ve temiz olan plajlarda ister ailenizle ister arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz.

 • El Değmemiş Koyları Keşfedin

El değmemiş koyları keşfederek gözlerden uzak yerlerde yüzmenin keyfini çıkarabilir ya da kamp yapabilirsiniz. Kilimli ve Kadırga Koyu bölgede bulunan koylar arasında yer alır. Doğanın nice güzelliklerine şahit olmak için de bu koyları ziyaret etmelisiniz.

Ağva Her Mevsim Ayrı Bir Güzel

Ağva her mevsim ayrı güzel olan bir yer. Burada bulunan nehirler, mağaralar ve şelaleler de sadece doğa odaklı bir tatil yapmanız için ideal. Birçok tesisin bulunduğu Ağva’ya farklı mevsimlerde gelerek bütçenize uygun koşullarda konaklayabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi sevenler bölgede harika kareler yakalayabilir. Ağva’da kışlar oldukça soğuk geçer. Bu nedenle kış aylarında mevsim koşullarına uygun giyinmenizde fayda var. Yazın ise sıcak havanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. 4 mevsim Ağva güzelliklerini yaşamak için beldeye gitme zamanını dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.