*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.
*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.

Ağva Aktiviteler: Ağva’da Balık Tutma

Balık tutmayı sevenler için Ağva’da balık tutma  en etkili aktivitelerden biri olacaktır. Ağva aktivite listenizde ilk sıralara bu etkinliği yerleştirebilirsiniz.

Ağva’da Balıkçılık Hakkında

Amatör ve profesyonel balıkçılık yapmak için Ağva güzel seçeneklerden biri olacaktır. Ağva Nehir Evi konaklamanızda benzersiz bir deneyim için balık takımınızı kullanmaktan keyif duyacaksınız.

Ağva’da dereler, nehirler size oltanızı kullanacağınız birçok alan sunacaktır. Göksu Nehri kenarında Ağva otel seçeneğiniz Ağva Nehir Evi konuyla ilgili bilgi alabileceğiniz bir yerdir. Resepsiyon danışma görevlilerimize balık tutma alanlarına dair detayları sorabilirsiniz.

Balıkçı tekneleri ile balık tutmak son derece keyifli olabilir. Dilerseniz kara ile bağlantınızı koparmadan da balık tutmaya devam edebilirsiniz.

Amatör Olta Balıkçılıkta Göksu Deresi

Bulunduğumuz Göksu Deresi lokasyonu amatör balıkçılar için son derece ideal olabilir. Genel balık avlama alanları arasında amatör seçenekler bu alanda size uygun olabilmektedir. Ağva’da Göksu deresinde olta balıkçılığı için dilediğiniz anda işlemlere başlayabilirsiniz.

Ağva Göksu Deresi’nde Balık Türü Derinlik

Her bölgesinde olmasa da Ağva Göksu Deresi’nde 5-6 metreyi bulan yerlerde kefal balığı bulunabilmektedir. Derede atlayan kefalleri izlemek ve kurbağa seslerini dinlemek size huzur verecektir.

Kefalleri daha sık görebileceğiniz kış mevsiminde Göksu Deresi’nde balık tutmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Kefallerin avantajı, her yem ve oltaya saldırmalarıdır. Bu nedenle bu balıkları hemen tutmanın keyfini çıkarmış olursunuz.

Ağva balık tutma denince başka balık türlerini de akla getirecektir. Sazan, çapak ve kızılkanat balıklarını yine aynı dere üzerinde bolca bulmanız mümkündür. Sazanlar için mısır atarak kolayca gelmesini sağlayabilirsiniz. Çilek ve buğday vs. diğer tüm balıklar için de kullanılabilmektedir. Yem boyutları konusunda dikkat ederek istediğiniz balığı tutma olanağınız olacaktır.

Kamış açısından bakıldığında randıman alabileceğiniz uzunlukları dikkate almanız önerilir. Uzunluğu 6 metreyi aşan kamışlar ağaçlık alan nedeniyle verim konusunda sıkıntı yaşatabilir. Göksu Deresi’nde uzun köstekli dip serme takımlarını kullanımı önerilmektedir. Sazan yayı ise önerilmemektedir.

Ağva Balık Tutma Aktivitesi Neden Seçilmeli?

Dinginlik Ağva’da gezilecek yerler açısından en önemli konulardan biridir. Tatilinizde kafanızı boşaltmak istersiniz ve bunu yapmanın en iyi yollarından biri suyla etkinlikler olacaktır. Balık tutmayı severlerin en severek yapacağı etkinlik tatilde de aynı şekilde sürecektir.

Göksü Nehri balık tutmak için çok elverişli bir yer olduğundan otelimize geldiğinizde balık tutabilirsiniz. Amatör balıkçıysanız ve bu etkinlikten keyif alıyorsanız dilediğiniz anda başlayabilirsiniz. Olta takımınızla nehrin keyfini çıkarırken balık beklemek iş stresinizi de uzaklaştıracaktır.

Balık tutmak birçok kişinin tatilde de severek yapacağı bir aktivitedir. Otelimizin sunduğu etkinlikler arasında başka seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Örneğin doğa gezilerini bisikletle yapabilir, deniz bisikleti kiralayabilirsiniz.

Ağva balık ve birçok etkinlik için çok sayıda seçeneği bulabileceğiniz bir yerdir. Otelimizde dilediğinizde konaklamaya başlayabilir, Ağva’da balık tutma  keyfini çıkarabilirsiniz.