*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.
*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.

Ağva Aktiviteler: Ağva’da Doğa Yürüyüşü

Ağva Nehir Evi olarak misafirlerimize en güzel aktiviteleri sunuyoruz. Otelimizde konaklayan herkes için beğenilere göre çeşitli etkinlikler sunuyoruz. Yenilenmek ve huzurlu bir başlangıç için Ağva’da doğa yürüyüşü yapmaya ne dersiniz? Nehir ve ormanlık alanda kendinizi unutacağınız güzel bir tatil için birkaç adımda otelimize kaydınızı yaptırabilirsiniz. Ağva Nehir Evi unutamayacağınız bir tatili hazırlayacaktır.

Ağva’da Doğa Yürüyüşü Nerelerde Yapılabilir?

Göksu Nehri ve diğer yerlerde öne çıkan gezi yerleri sıralamasına bakmanız önerilir. Avantajlı bir doğa gezi rotasıyla kendinizi etkili bir deneyime hazırlayabilirsiniz.

1-) Tepemanayır Köyü

Trekking parkuru arayanlar için Tepemanayır Köyü en güzel rotalardan biri olabilir. Ağva’ya yaklaşık 20 km. mesafedeki bu yerden Göksu Nehri boyunca doğa yürüyüşü  yapabilirsiniz. Genellikle 4 saat süren yürüyüşleri isteğe göre daha da uzatmanız mümkündür.

2-) Hacıllı Köyü & Şelaleleri

Trekking parkurunda başka bir rota da Hacıllı Köyü ve şelaleler yürüyüşü olacaktır. Doğal güzellikleriyle meşhur bu parkur size birçok yeniliği de hissettirecektir. Şelale severler için birbirinden güzel manzaraları bu rotada bulabilirsiniz.

3-) Kilimli Koyu & Karapınar Tepesi

Karapınar Tepesi Ağva gezilecek yerler arasında doğal kayalıklara sahip bir rota olarak görülmektedir. İlk akla gelen rotalardan biri olan Kilimli Koyu’nu Ağva Nehir Evi ziyaretinizde mutlaka görmenizi öneriyoruz. Yaklaşık 5 km civarındaki rotada doğa yürüyüşünüz son derece huzurlu geçecektir.

Göksu Nehri Hakkında

Göksu Nehri’nin tarihi açıdan önemi vardır. Kaynaklara göre Bizans İmparatorluğu döneminde bu nehir balıkçılar için çok önemli bir barınak alanıydı. Ayrıca yanına inşa edilen mekanlar eğlence yerleri olarak kullanılmaktaydı. Bu civarda bolca asırlık ağaçları ve her mevsim kalan yeşilliği bulabilirsiniz.

Nehrin geçtiği alan Ağva sınırlarını aşmaktadır. İlçenin en güzel yeri olarak da bilinmesi nedeniyle İstanbul çevresine ayrıcalık sağladığı söylenebilir. Özelliği nedeniyle bölge halkı ve turistik gezi yapan kişilerin gözde mekanlarından biri olmuştur.

Tüm senenin sıkıntılarını üzerinizden atmak için Ağva’da gezilecek yerler listesini daha da artırabilirsiniz. Otelimiz birçok etkinliği sizlere sunmaktadır. Resepsiyon görevlilerimizden her etkinlik hakkında bilgi alabilir, kendi seçiminizi yapabilirsiniz.

Göksu nehri kenarında tatilinizi ilkbahar ve yaz dönemlerinde yaparak doğanın tadını daha çok çıkarabilirsiniz. Taze deniz ürünlerini bulmak isteyenler için bu dönemler size daha da etkili bir tatil sunacaktır. Balıkçılık olanağı da bulunan tesisimizde dilerseniz oltanızla balık tutmaya gidebilirsiniz.

Mola Vermek İsteyenlere Mükemmel Tercih

Göksu Nehri’nde odalarımızın keyfini hafta sonu iki günlüğüne veya daha da uzun şekilde çıkarabilirsiniz. Nehir manzaralı odalarımız konforunuza konfor katan bir seçim olacaktır. Odalarımız lüks ve dinlendirici konseptiyle etkinlikler ardından size iyi gelecektir.

Modern dekore edilmiş odalarımızın keyfini çıkarmak için birkaç adımda rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ağva Nehir Evi Ağva’da doğa yürüyüşü ve deniz bisikleti keyfiyle doyasıya tatil olanağı sunuyor.