*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.
*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.

Ağva Plajları – Ağva’da Denize Girilebilecek En İyi 9 Yer

Ağva, İstanbul’un Şile ilçesine bağlı olan küçük bir tatil kasabasıdır. Burası Marmara Bölgesine bağlı olsa da Karadeniz’e de kıyısı bulunur. İstanbul’un kuzey kesiminde Göksu ve Yeşilçay dereleri arasında yer alan bir sahil kasabasıdır. Ağva kelimesi iki dere arasına kurulmuş köy anlamındadır. Ağva, İstanbul’a yaklaşık 97 km uzaklıkta yer alır. Bu nedenle ulaşım da son derece kolay bir şekilde gerçekleşir. Özel araçla ya da İstanbul’un çeşitli bölgelerinden otobüsler ile Ağva’ya kolay bir şekilde gidilebilir.

Ağva nüfusu tatil zamanlarında yaklaşık 15 bine kadar yükselir. Burası her mevsim ayrı güzelliklere sahiptir. Ağva’nın tarihi ise M.Ö. yaklaşık 7. Yüzyıla kadar gider. Günümüzde Roma ve Bizanslılardan kalma kalıntıları burada görebilirsiniz.

Ağva Karadeniz kıyılarında yer alan yaklaşık 3 kilometrelik bir sahil şeridine sahiptir. Doğal güzellikleri ve denizi ile özellikle İstanbulluların tatil için tercih ettiği yerlerden biridir. Ağva’da denize girilebilecek en iyi 9 Ağva plajları.

Karacaköy Plajı

Karacaköy Plajı, üç tarafı çevrili küçük bir koy olma özelliğine sahiptir. Bunun yanında doğal bir liman olma özelliğine de sahiptir. Böylece rüzgarlara karşı kapalı olma özelliği bulunur. Suyu her zaman sakin yapıdadır. Karadeniz’in en güzel plajlarından biridir. Plajın çevresinde yeşil alanlar bulunur. Yerleşim yerlerinden uzak olan bu plaj sessiz sakin gün geçirmek isteyenler için uygundur. Bu plaja girişler ücretsizdir. Fakat araba ile gidenlerin burada otopark ücreti ödemesi gerekir. Plajda şezlong ve şemsiye kiralanabilecek yer de bulunur.

Ağva Halk Plajı

Ağva Halk plajı Ağva’nın merkezinde yer alan bir plajdır. Uzun bir sahil şeridine sahiptir. Yürüyüş yolları ve çevresinde bulunan imkanlar ile bölgenin popüler plajları arasında yer alır. Yerli halkın ve turistlerin en çok tercih ettiği mekânlardandır. Plaj son derece bakımlı ve temiz olması ile dikkat çeker. Bu plaja girişlerde kişilerden ücret alınmaz. Plajda şezlong ve şemsiye kiralama alanları bulunur. Bunun yanında duş ve tuvaletler de vardır.

Sardala Koyu

Ağva’ya yakın olan bu koy Ağva sakinleri tarafından sıklıkla tercih edilir. İstanbul ve çevresinde yaşayan kişilerin de vazgeçilmezleri arasında yer alır. Doğal güzellikleri ve denizi ile görülmeye değer yerlerden biridir.

Kadırga Koyu

Kadırga Koyu, Ağva’nın 7 km kuzeydoğu kısmında yer alır. Karadeniz’in hırçın dalgalarının aşındırması sonucunda oluşmuş olan farklı kaya oluşumlarına sahiptir. Denize doğru uzanan kayalıkların merdivene benzer bir görüntüsü bulunur. Bu nedenle burası amfi tiyatro görünümündedir.

Zeus Koyu

Zeus Koyu, Ağva’ya 15 dakikalık mesafede yer alması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Bu koy insanlar tarafından çok fazla bilinmez. Yemyeşil doğası ve berrak denizi sayesinde yüzmek ve piknik yapmak isteyenlerin il tercihi olmaktan çıkmıyor.

Dündar Koyu

Dündar Koyu, Kandıra’da bulunur. Ağva’ya yakın olması nedeniyle tercih edilir. Arkası yeşil ormanlar ile çevrilidir. Sağ ve sol kısımlarında yüksek kayalıklar vardır. Bölgedeki en bakir koylardan biri olma özelliğine sahiptir.

Diriliş Koyu

Diriliş koyu Ağva’ya yaklaşık 15 dakika uzaklıkta yer alır. Çok fazla kimse tarafından bilinmeyen koy genellikle sakin bir yapıya sahiptir.

Cennet Havuzu

Cennet Havuzu Sardala koyunun hemen arkasında yer alır. Buraya ulaşmak için yaklaşık 1 km yol yürümek gerekir. Çevresi sarp kayalıklarla çevrili olan koy doğal havuzu andıran bir denize sahiptir.

Kilimli Koyu

Ağva merkeze 5 km uzaklıkta bulunan bu koy Ağva Kerpe yolu üzerinde bulunur. Oldukça güzel manzarası ile görenleri kendine hayran bırakır. Ağva’nın doğal güzelliklerini tam olarak yansıtma özelliğine sahiptir.