Ağva Tekne Turları – Kaçırılmayacak Bir Hafta Sonu Etkinliği!

Ağva tekne turları, bölgede katılabileceğiniz en güzel etkinlikler arasındadır. Tekne turu ile hem maviyi hem de yeşili aynı anda hissedebilirsiniz. Ağva tekne turları sırasında sadece doğayı ve denizi izlemekle yetinmeyip çeşitli aktivitelere de katılma şansı elde edebilirsiniz. Yapabilecekleriniz arasında balık tutmak, koyları keşfetmek ve yüzmek gibi çeşitli seçenekler vardır. Bunun yanı sıra teknede yeni dostluklar kurabilirsiniz.

Tekne Turlarına Nasıl Katılabilirim?

Tekne turlarına katılmak için sadece Ağva’ya gelmeniz yeterli. Tekneler kıyılarda yolcularını almak için hazır bir şekilde bekler. Belirli bir ücret ödeyerek tekneye binebilir ve Ağva’yı milim milim keşfetmeye başlayabilirsiniz. Bu turlar, zahmetsiz şekilde Ağva’yı keşfetmenin en iyi yoludur.

Şehrin gürültüsünden uzakta birkaç gün vakit geçirmek için Ağva ideal bir seçim. Bunun yanı sıra hafta sonu arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle vakit geçirmek istediğinizde yönünüzü Ağva’ya çevirebilirsiniz. Tekneler belirli sayıda yolcu alır. Tüm yolcular güvenli bir şekilde yerlerine oturduktan sonra tekne harekete geçer ve sizi unutamayacağınız bir yolculuğa çıkarır.

TEKNE TURLARI İLE AĞVA’YI KEŞFE ÇIKIN

Tekne turları ile Ağva’yı keşfetmek de her zaman ayrı bir keyif verir. Bu sayede her yeri kolayca görebilirsiniz. Ağva iki nehir üzerine kurulu olduğu için her yeri yürüyerek gezmek zor olabilir. Bu nedenle tekne turu yaparak daha çok yer görebilirsiniz.

Göksu ve Yeşilçay Nehirlerinde Huzurun Sesini Dinleyin!

Göksu ve Yeşilcay nehirlerinde huzurun sesini dinlemek için tekne turunun yanı sıra deniz bisikleti de kiralayabilirsiniz. Deniz bisikletleri ile rotanızı kendiniz belirleyip istediğiniz yeri keşfedebilirsiniz. Göksu Nehri’nin üzerinde farklı tesisler mevcut. Bu tesislerde deniz ürünleri yiyebilir ya da bir şeyler içebilirsiniz. Yeşilçay Nehri ise Ağva ile kıyaslandığında bir nebze daha uzun. Bu nehri de tekne ya da deniz bisikleti ile gezme şansınız var.

Çevredeki Koyların Güzelliğine Tanıklık Edin!

Çevredeki koyların güzelliğine tanıklık etmek için teknelerden birine atlayabilirsiniz. Ağva’da irili ufaklı koylar bulunur. Bu koylardan en bilinenleri Kilimli ve Kadırga koylarıdır. Ağva tekne turları ile Kilimli Koyu’nu ziyaret edebileceğiniz gibi burayı kamp alanı olarak da tercih edebilirsiniz.

Geceleri koyda konaklarken gündüzleri de tekne ile etrafı keşfe çıkabilirsiniz. Burada deniz dalgalarıyla aşınan kayalar birbirinden güzel şekillere sahip. Aynı güzellikleri Kadırga Koyu’nda da görebilirsiniz. Kadırga Koyu da en az Kilimli kadar güzeldir. Bu sayede tekneyle istediğiniz koya demir atabilirsiniz.

Balık Tutarak Zamanınızı Daha Keyifli Hale Getirin

Balık tutmak Ağva’da yapılabilecek en keyifli uğraşlardan biridir. Balıkların bol olduğu kısımlara tekneniz yanaştığında, hemen oltanızı hazırlayabilir ve balıkları beklemeye koyulabilirsiniz. Balık tutabilir misiniz bilinmez ama yine de Ağva’nın güzellikleri eşliğinde bu keyfi yaşamaya değer.

Karadeniz’in Hırçın Sularında Yüzmeyi Deneyimleyin

Karadeniz’in hırçın sularında yüzmek için İstanbul’un kuzey kesiminde bulunan Ağva’nın güzelliğini tercih etmelisiniz. Bazen dalgaların çok yüksek seviyeye ulaştığı Ağva’da yüzmek için biraz dalgaların durulmasını beklemekte fayda var. Dalgalar temmuz ve ağustos ayları arasında biraz daha durgun. Bu nedenle bu tarihlerde beldeye gelmeyi tercih edebilirsiniz.

Dilediğiniz Gibi Vakit Geçirmek İçin Yaz Tatilinde Ağva’yı Tercih Edin!

Dilediğiniz gibi vakit geçirmek için Ağva’yı tercih ederek her anın tadını çıkarabilirsiniz. Tekne turu sırasında tüm koyları, plajları daha yakından tanıyabilir ve yorulmadan Ağva’yı en ince ayrıntısına kadar görebilirsiniz. Ağva’da deniz bisikleti kiralamak da oldukça keyifli. Ağva tekne turu çiçeklerin yeni tomurcuklanmaya başladığı bahar aylarında da oldukça keyiflidir. Aynı zamanda biraz üşümeyi göze alırsanız Ağva tekne turları ile sarı ve turuncu tonlarının yansımalarını izleyerek en güzel kareleri yakalayabilirsiniz.