*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.
*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.

Ağva’da Günübirlik Ne Yapılır?

İstanbul Şile ilçesine bağlı bir dinlenme merkezi de olan Ağva bu nedenle özellikle günübirlik olarak yoğun bir şekilde tercih edilir. İstanbul’un çeşitli ilçelerinden bu dinlenme merkezine gelenler Ağva’dan son derece memnun kaldığını dile getiriyor. Bu merkezimizin birçok özellikleri söz konusudur. Tertemiz ve bol oksijenli havası ile sizlere kusursuz bir dinlenme süreci sunar. Bu nedenle özellikle günlük yorgunluk ve stresinizi doğrudan Ağva üzerinden atabilirsiniz. Peki Ağva’da günübirlik ne yapılır?

Ağva’da Neler Yapılabilir?

Aileler tarafından da tercih edilen Ağva’da birçok doğal ve tarihi güzellikler yer alır. Bu nedenle dinlenme merkezi ziyaretleriniz sırasında bu alanları da keyifle gezebilirsiniz. Ağva doğrudan bir ada olarak da tanımlanabilir. Bu nedenle İstanbul haricinde diğer kentlerimiz üzerinden de doğrudan vapur üzerinden dinlenme adasına kolayca ulaşabilirsiniz. Bu adamızda kaliteli lüks restaurantlar da bol miktarda yer alır. Böylece günübirlik yemeklerinizi de doğrudan bu alanda karşılayabilirsiniz.

Ağva Neden Tercih Edilir?

Çağımız beraberinde yoğun stres ve yoğun iş sebebiyle yorgunluk gibi birçok sorunları da beraberinde getiriyor. Bu nedenle insanlar kafalarını dinlemek amacıyla Ağva adasını tercih ediyor. Bu özel dinlenme adası birçok yönden insanlara avantajlar sunuyor. Bol yeşillik alanları ve doğal güzellikleriyle günün tüm negatifliklerini insanların üzerinden alıyor. Ağva yukarıda da vurguladığımız üzere Şile ilçemizin en meşhur adasıdır. Bu nedenle adamızı ziyaret ettiğinizde ayrıca Osmanlı döneminden kalma birçok tarihi eserleri de görebilirsiniz.

Ağva’ya Ne Zaman Gidilmelidir?

Aslında herhangi dönemlerde Ağva ziyaretinizi yapabilirsiniz. Fakat özellikle de İlkbahar ve Sonbahar aylarının bu adamızı ziyaret etmek için en uygun dönemler olduğunun altını çizebiliriz. Ağva’da denize girmek açısından en ideal ayların Eylül ve Haziran ayı olduğunu vurgulayabiliriz. Böylece adamızın tüm güzelliklerini bu aylar içerisinde görebilirsiniz. Tercihiniz doğrultusunda ister tek başınıza ister sevdiklerinizle birlikte Ağva ziyareti yapabilirsiniz.

Ağva’ya Gitmek Ücretli Mi?

Evet, diğer tatil merkezlerinde olduğu gibi Ağva Adası ziyareti de ücretlidir. Bu adamıza gitmek istediğinizde doğrudan deniz yolu üzerinden Vapur kullanmanız gerekir. Fakat vapur ücretleri geçmiş yıllara oranla bugün daha uygundur. Bu nedenle ada ziyaretiniz üzerinde herhangi ek hizmet bedeli ödemezsiniz. Ayrıca Ağva vapur seferleri günlük düzenli olarak yapılıyor. Özellikle günübirlik vapur seferine katılabilirsiniz.

Ağva’nın En Meşhur Yöresel Yemekleri

Yukarıda da vurguladığımız üzere Ağva doğrudan Şile ilçemize bağlı bir tatil ve dinlenme merkezidir. Bu nedenle Şile yöresel yemekleri doğrudan Ağva merkezinde yer alan kaliteli ve hijyenik restaurantlar üzerinden de sunulur. Bu yemekler arasında; kabak böreği, erikli çorba, Palamut köftesi, kestane balı gibi birçok farklı ve lezzetli yemek türleri yer alır. Böylece herhangi bir dinlenme merkezine başvurmadan doğrudan Ağva merkezine gelerek dilediğiniz yöresel yemeklerimizden tadabilirsiniz.

Ağva Dinlenme Merkezi Avantajları

Ağva dinlenme merkezinin birçok avantajları söz konusudur. Lüks alanda yer alması sebebiyle sizlere muhteşem bir süreç sunar. Birçok dinlenme merkezlerinden farklı olarak Ağva dinlenme merkezi yüksek kalitesiyle dikkat çeker. Şile ilçemize geldiğinde ilk başvurmanız gereken alanlar arasında kuşkusuz ki Ağva yer alır. Bu adamızın yemek menüleri oldukça geniştir. Bu nedenle dilediğiniz yemek türlerine lokantalarımız üzerinden de erişebilirsiniz. Birçok dinlenme merkezlerinin ücretleri oldukça yüksektir. Bu durum ailecek ekonomik yönden dezavantajlı olmanız demektir. Fakat Ağva dinlenme merkezi ücretlerimiz bugün her bütçeye hitap eder.

Ağva İçin İnternet Üzerinden Randevu Alınabilir Mi?

Hayır, Ağva dinlenme merkezi için internet üzerinden randevu alınması söz konusu değildir. Çünkü doğrudan bu merkezimize vapur iskelesi üzerinden katılabilirsiniz. Böylece zaman kaybı yaşamanız söz konusu değildir. Herhangi bir firmaya başvurmanıza gerek yoktur. Böylece ek ücret ödemeniz gerekmez. Sadece vapurun kalkış saatinde Şile merkez iskelesinde hazır olarak yerinizi almanız yeterlidir.