*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.
*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.

Bungalov Evler Nedir? Ağva’da Bungalov Keyfi

Bungalov evler dünyanın birçok bölgesinde popüler konut seçenekleridir. Bir bungalov, tek bir girişe ve kırma veya üçgen çatıya sahip bitişik bir dizi yarı müstakil İngiliz evidir. Bungalov evlerin geleneksel evlere göre daha fazla mahremiyet, genişletilecek alan ve bazı alıcılar için emlak maliyetlerinden tasarruf etme potansiyeli gibi çeşitli avantajları vardır.

Bungalov evler Hindistan’da doğdu ve 19. yüzyılın sonlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde çok popüler oldu. Günümüzde ise Türkiye’de yaygın olarak popüler oldu. Evler esas olarak tuğladan yapılmışlardır, ancak aynı zamanda ahşap, beton ve sıvadan yapılmıştır. Bungalov evlerin yanı sıra bu tip evlere American Foursquare veya American Craftsman Bungalov da denilmektedir. Şayet Ağva’da bu tarz bir keyfi yaşama isterseniz Ağva Nehir Evinin bungolov evlerini tercih edebilirsiniz.

Ağva Nehir Evi Bungalov Evler İçerisinde Neler Vardır?

Bungalovlar, ev sahiplerine konfor veya mahremiyetten ödün vermeden ekstra yaşam alanı sağladıkları için kompakt yapıları nedeniyle popülerdir. Ek olarak, bungalovlar, benzer bir fiyat noktasında diğer modellerden daha küçük olabileceğinden, emlak maliyetlerini düşürmek isteyen alıcılar için idealdir. Bazı bungalovlar, misafir yatak odası veya çocuklar için oyun odası olarak ikiye katlanabilen çatı katları gibi diğer ev tiplerinden özellikler bile içeriyor.

Bungalovlar, kırma çatıları nedeniyle gölge arayan ev sahipleri için de uygundur, çünkü çoğu kırma çatılar, zemin seviyesinin üstünden veya altından bakıldığında, kiremitlerin alt taraftaki üçgenlerle buluştuğu merkezi bir noktaya sahiptir.

Bu merkezi nokta, sıcak yaz aylarında altında gölgeli oturma sağlarken bir bahçe masası için mükemmel bir nokta görevi görebilir! Bu tip ev, kompakt doğası ve sıcak havalarda gölge sağlayan merkezi açık yaşam alanı sayesinde, yatak odası veya mutfak içindeki kapalı yaşam alanından ödün vermeden, iç mekan yaşam alanından ödün vermeden dışarıda yaşamak isteyen ev sahipleri için idealdir!

Ağva Nehir Evi Bungalov Evlerinin Özellikleri Nelerdir?

Genel olarak, bungalovlar, çıkıntılı ve üçgen çatılı alçak çatılar, Palladian pencereler, kavisli panjurlu verandalar, ahşap zeminler ve hasır mobilyalar ile karakterize edilir. Bungalov evler, bungalovun küçük ve ekonomik versiyonlarıdır. Bungalov tarzının birkaç çeşidi vardır; ancak tümü, çıkıntılı ve üçgen çatılı alçak çatılar, Palladian pencereler, kavisli panjurlu verandalar ve ahşap zeminler gibi bazı ortak özellikleri paylaşır.

Bungalovlar genellikle, katlar arasında minimum iç boşluk bulunan A-çerçeve tasarımına sahiptir – bu, uğraşacak bir iç çöp toplayıcı olmadığından temizlemeyi kolaylaştırır. İç mekânlar tipik olarak beyaz badanalı tuğla veya taş duvarların yanı sıra hasır sandalyeler ve masalar gibi doğal ahşap mobilyalara sahiptir. Ağva Nehir Evi’nde bulunan bungalov odalarda bu şekilde ahşaptan yapılmıştır. Genellikle dubleks tarzı evlerdir. Nehir manzaralı olan bu evlerde üst katta yatak odası alt katta ise banyo ve oturma grubu bulunur. Maksimum 3 kişinin rahatça konaklayabileceği şekilde dizayn edilmiştir.

Ağva Nehir Evi Bungalov Odalarının Özellikleri Nelerdir?

Özellikle bungalov tarzı odalarda kalmak isteyenler için nehir manzaralı olarak seçenekler arasına dâhil edilen Ağva Nehir Evi‘ndeki bu tarz odalarda her şey mevcuttur. TV, berjer, kanepe, banyo ekipmanları, diş macunu, şampuan, havlu, saç kremi ve tek kullanımlık terlik kullanıma hazır bir şekilde oda içerisinde bulunur. Doğalgaz ve klimalı olan odalar 2 kişinin rahat kullanımı maksimum 3 kişinin de konaklayabileceği şekilde dizayn edilmiştir.

Bungalovlar genellikle müstakil bungalovlar veya kır evi tarzı evler gibi diğer binaların tasarımı için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanılır, çünkü diğer mimari tarzlara iyi dönüşen rahat bir hisleri vardır. Bungalovlar ayrıca, daha sıcak mevsimlere uyum sağlayacak kadar sıcak, ancak yaz aylarında, klima veya elektrikli vantilatör olmadan kişileri rahat ettirecek kadar serin olduklarından, mükemmel ormanlık alanlar veya kır evleri olarak bilinirler.