*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.
*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.

Göksu Nehri Nerede, Nasıl Gidilir?

Göksu nehri, İstanbul Boğazı’nın Anadolu yakasında bulunan Beykoz ilçesine bağlı Anadolu Hisarı semtinden geçen bir kaynaktır. Asırlık ağaçları ve kıyılarında kışın bile yeşil kalan gövdeli ağaçları ile sakin bir doğa harikasıdır. Göksu Nehri adı Bizans İmparatorluğu zamanına kadar dayanmaktadır. Bizans İmparatorluğu döneminde Göksu adı, küçük bir nehir adı anlamına gelen Potamion’dan türetilmiştir. Anadoluhisarı’nda kalenin hemen yanında Boğaz’ın birleştiği yer hem balıkçılar için bir barınak hem de yanına inşa edilen mekânlarda güzel vakit geçirmek için güzel bir ortam sağlıyor.

İlçenin En Güzel Yeri

Göksu nehri ve çevresi ilçenin en güzel parçası olarak kabul ediliyor. Sahilden ilçenin tepelerine kadar uzanan eğlence semtleri Ağva Göksu nehri yöre halkının ve İstanbul’un diğer bölgelerinden gelen ziyaretçilerin gözdesi olmuştur. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında Göksu nehri kenarındaki restoranlarda taze deniz ürünleri yiyebilir ve sevdiklerinizle birlikte eğlenebilirsiniz.

Ağva Nehri üzerindeki oteller ve turistik tesisler genellikle Göksu Nehri çevresinde toplanmıştır. Göksu deresinin iki yakasında oteller, evler ve restoranlar bulunuyor. Göksu Nehri boyunca araç ve yürüyüş yapacak bir yer olmadığı için ziyaretçiler için en iyi seçenek Göksu Çayı boyunca uzanan tesislerde oturmak ya da pedallı bota binmek olacaktır.

Nasıl Gidilir?

Göksu Nehri, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde, İstanbul iline bağlı Şile ilçesine bağlı Ağva tatil beldesinde bulunmaktadır. Ağva’nın iki önemli nehrinden biri olan Göksu Nehri, bölgedeki doğal güzellikleriyle ünlüdür.

Ağva’ya ulaşım için İstanbul ve çevre illerden özel araçla ya da toplu taşıma ile gitmek mümkündür. İstanbul’dan Ağva’ya gitmek isteyenler, özel araçlarıyla Şile-Ağva yolu üzerinden ortalama 1,5-2 saatlik bir yolculukla Göksu Nehri ve Ağva’ya ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gitmek isteyenler için ise İstanbul’dan Şile ve Ağva’ya düzenli olarak sefer yapan otobüsler bulunmaktadır. İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan Harem Otogarı’ndan kalkan Şile ve Ağva’ya giden otobüslere binebilirsiniz. Otobüs yolculuğu yaklaşık 2-2,5 saat sürmektedir. Ağva’ya vardığınızda, Göksu Nehri’ne kısa bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz.

Göksu Nehri’nde kano, tekne turu ve piknik gibi etkinliklerle keyifli zaman geçirebilir, Ağva’nın doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Ayrıca nehir kenarında yer alan restoranlar ve kafelerde mola verip, güzel manzarayı seyredebilirsiniz.

Yemyeşil Ormanlar

Ağva nehirleri, yemyeşil ormanların arasından misafirlerini karşılıyor. İstanbul’un Anadolu yakasına 2 saat uzaklıktaki Ağva, Göksu nehri nerede yeşil ve mavinin iç içe geçtiği bir coğrafi bölgede ziyaretçilerine saatlerce huzur sunuyor. Ağva’da nehir ve nehir kenarı otelleri unutulmaz tatillerin adresi oluyor.

Şile’den sonra sizi virajlı yollarıyla heyecanlı bir yolculuğa hazırlayan Ağva; Uzun ağaçların oluşturduğu yemyeşil tünellerden, yol kenarında otlayan inekleri ve yavaş yavaş yürüyen kaplumbağaları izledikten sonra, oteller ve özellikle yerel turizmin gözdesi olan Ağva Nehri sizi doğasına davet ediyor.

Dört mevsim farklı güzelliklere sahip bir cennet köşesi olan Ağva’da tatil yapma imkânınız her zaman vardır.

İlginizi Çekebilir: Ağva’da Unutulmaz Bir Hafta Sonu Kaçamağı

Hafta Sonu İçin Mükemmel Tercih

Ağva, Göksu nehri,  hafta sonu kaçamakları ve günübirlik molaların adresi olarak bilinmektedir. Ağva’nın batı ucundan Göksu Nehri akmaktadır. Ağva Göksu Nehri en iyi bilinen tatil kaçamak adreslerden biridir.  Karadeniz’e döküldüğü yerde Ağva limanına ve gemilerine ev sahipliği yapmaktadır.

Lüksün konforla birleştiği keyifli bir dinlenme ortamı sunan Ağva Nehir Evi, İstanbul’dan çok uzaklaşmadan huzurlu bir konaklama geçirmek isteyen misafirler için çok iyi bir konaklama seçeneği sunuyor. Tesisleri ve konukları evlerinde hissettiren güler yüzlü personeli ile beğeni toplayan nehir evleri, Ağva’da Göksu Nehri kıyısında yer almaktadır. Şık ve modern dekore edilmiş odalardan oluşan nehir evleri, nehir veya dağ manzaralı olmaktadır. Sizi, ailenizi veya sevdiklerinizi mavi ve yeşilin tüm tonlarında buluşturan Ağva nehir evleri yorgunluğunuzu unutturacak tek adrestir.

Eşsiz Göksu Nehri manzarası ve kaliteli hizmet sunan Ağva Göksu nehri otelleri, kusursuz bir konaklama için her şeyi düşündü, size sadece tatilin keyfini çıkarmak kalıyor. Sevdiklerinize unutulmaz anılar biriktirmek için Ağva nehir evlerini tercih edebilirsiniz.