*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.
*** Tesisimize 14 yaş ve üzeri Konuk Alabiliyoruz!*** Anlayışınız için Teşekkür Ederiz.

Neden Butik Otel Tercih Etmelisiniz?

Artık tatil yapmak için yazları beklemiyoruz. Yaz, kış hatta geçiş mevsimleri bile tatil yapmak için ideal zaman dilimleri oldu. Değişen tatil anlayışımız bize koca koca otelleri değil de butik otelleri getirdi. Tatil biraz dinginlik demektir. Daha da öteye geçip gittiğiniz mekânların ruhunu merak ediyorsanız butik oteller tam da size göredir. Neden butik otel tercih etmelisiniz? Pansiyon tarzı bir sıcaklıkla sizi kucaklar hem tatil yaptırır hem de sahibiymişsinizcesine bir hava estirir.

Butik Otel Tatilinin Farkı

Koca bir yıl çalıştınız ve bir tatil planladınız, peki neden butik otel tercih etmelisiniz? Butik oteller aslında çok da eski değildir. Çok yakın bir zamana kadar, tatil deyince aklımıza 2000 kişinin bir arada kaldığı sahilde bulunan kocaman binalar geliyordu. Zamanla bu algı yıkıldı. Artık ruhu olan tatillere kaçmaya başlandı.  Daha sıcak, nezih ve sarmalayan cinsten. Tabi bu otellerin her birinin dekorasyonu, teması bambaşka bir şekilde karşımıza çıktı. Az müşteri(!) müşteri değil de misafir, daha güzel hizmet mantığını taşıyan bu oteller herkese ayrı ihtimam gösteren türden olmaya başladı. Kocaman kocaman ruhu olmayan binaların yanında butik otel sıcaklığına ne dersiniz?

Butik Otellerin Amacı

Butik otellerde bir müşteri değil de eve gelen misafir muamelesi görürsünüz. Sanki o yere aitmişçesine bir muamele bu… Ayrıldığınızda da bir daha gelmek, ait olduğunuz yere dönmek için fırsat kollarsınız. Evet, tam da bu siz tatil sırasında oraya aitmiş gibi hissetmelisiniz ki, tekrar gelin. Müşteri değil, misafir olmalısınız. Her yıl gelecek bir misafir olmak.

Tatil Zevklerimiz Değişiyor Mu?

Tatil, tarz demektir. Kimi sırt çantasını alır omzuna, en rahat spor ayakkabılarını da giyer ve günübirlik gezer. Bu onun için bir tatildir. Kimi de her şeyin planlandığı, rutin olmayan bir tatil ister. Kimi kamp sever, bulduğu ilk ormana çadır atar, tatilini yapar. Yani tatil tarz meselesidir. Herkes tatil tercihlerinin yanında bir kere de butik otel keyfini yaşamalıdır. Peki, neden? Neden butik otel tercih etmelisiniz? Çünkü denemeye değer…

Neden Butik Otel Tercih Etmeliyiz?

Butik otel tercih etmenin bazı sebepleri şöyledir;

  • Tatile çıkarken herkes kendi yaşantısını sessize alıp, başka bir hayata adeta ışınlanır. Butik otellerde de konaklarken, bunu çok derinden hissedersiniz.
  • Bugüne kadar alışılmış tatiller yaptık hep, şimdi de yeni bir şey deneyimlemek istiyorsanız tercih edebilirsiniz.
  • Kalabalık sevmeyenlere en ideal ve nezih tatil biçimidir.
  • Konsepte göre değişir tabi ama her butik otel size bazı farklılıklar sunar; bina tasarımı, dekorasyon, yöreye ait enfes lezzetler vb. Sırf bu yüzden bile tercih edilebilir.
  • Yabancı hissetmediğiniz bir tatil size iyi gelebilir.

Ağva’da Butik Otel Seçenekleri

Şöyle, büyükşehirlerin keşmekeşinden kaçarken, çok da uzaklaşma imkânı olmayanlara ufak bir tüyo; Şile Ağva’da bir butik otel var, Göksu Nehri’nin tam dibinde, Ağva Nehir Evi… O kadar mütevazı ki, otel bile dememiş kendine. Ev demiş, orada göreceğiniz sıcaklığı da şimdiden hissedin diye. Ağva Nehir Evi, Şile Ağva’da Göksu Nehri’nin kenarında size hizmet veren tatlı küçük bir yerdir. Tatil arayışınız farklı ise, sadece güzel anılarla dolup taşmak istiyorsanız bu yeri mutlaka görmelisiniz. Her keseye uygun oda seçenekleri ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Mütevazı etkinliklerle günü güzel geçirir ve her yıl rezervasyonunuzu daha oradan ayrılmadan yaptırmak istersiniz. Buraya geldikten sonra neden butik otel tercih etmelisiniz sorusuna da net bir cevap bulacaksınızdır.